Premier Modi wint verkiezingen India, christenen verontrust

23 mei 2019

Honderden miljoenen Indiërs gingen de afgelopen weken naar de stembus. De verkiezingen in het land met bijna de meeste inwoners ter wereld namen meerdere weken in beslag. Hoewel de definitieve uitslag pas morgen wordt verwacht, is het duidelijk dat premier Modi met zijn partij de verkiezingen ruim heeft gewonnen. Christelijke partners van Stichting HVC in India reageren verontrust op dit nieuws.

De afgelopen vijf jaar was premier Modi met zijn Bharatiya Janata-partij (BJP) al aan de macht. Onder zijn bewind groeide de economie van India als kool. Deze groei is door de kiezers beloond. Christenen in India maken zich echter zorgen. Onder premier Modi zagen zij het geweld tegen christenen de afgelopen jaren toenemen. 

De Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) is een extremistische hindoeorganisatie in India, die wordt gezien als de moederbeweging van de BJP, de partij van premier Modi. De RSS heeft de afgelopen jaren veel aan invloed gewonnen. De organisatie komt er openlijk voor uit India te willen zuiveren van christenen en moslims en van het land een volledig hindoenatie te willen maken. De toekomst moet gaan uitwijzen in hoeverre de RSS en de BJP deze zuivering zullen gaan uitvoeren. Lokale christenen zijn er niet gerust op.

Jakob*, evangelist op het platteland in India: ‘Sinds Modi aan de macht is, durven extremistische hindoes meer. Zij kijken naar de regering, zien dat premier Modi aan de macht is en voelen zich hierdoor gesterkt. Daardoor is er meer geweld tegen christenen. Ik verwacht de komende periode een moeilijke tijd voor christenen hier in India.’

Lea*, partner van Stichting HVC in India, reageert bezorgd: ‘Christenen moeten zich voorbereiden op meer agressie tegen hen. Mogelijk zullen er meer rellen tegen christenen komen en wordt het moeilijker om kerken open te houden.  Maar’, zo zegt ze ook, ‘prijs God onder alle omstandigheden!’ 

Ook Isaq*, evangelist onder afgelegen stammen in India, verwacht de komende jaren grote moeilijkheden: ‘We moeten bidden voor christenen die evangeliseren in afgelegen gebieden in India onder gevaarlijke omstandigheden.’ Ook verwacht hij dat de RSS deze uitslag als een steun in de rug voelt: ‘Ik verwacht de komende jaren grote(re) moeilijkheden voor christenen die in het openbaar vertellen over God. We houden rekening met meer fysiek geweld en zullen alert moeten zijn wat betreft de veiligheid van onze kerkgebouwen.’

Niemand weet hoe het de christenen in India de komende jaren zal vergaan. Eén ding weten we echter wel zeker. Jakob: ‘God regeert, altijd!’ Wilt u bidden voor India en in het bijzonder voor de christenen?

*In dit artikel zijn schuilnamen gebruikt.

Een dominee of evangelist ondersteunen die onder moeilijke omstandigheden op afgelegen plaatsen het evangelie brengt? Lees meer >

Blijf betrokken

Ontvang het laatste nieuws over christenvervolging via e-mail (circa 2 e-mails per maand) of per post en leef mee met vervolgde christenen!